Email: golfart@email.cz
Mobil: +420602369106

Golf je hloupá hra, jejímž cílem je dopravit velmi malý míček do ještě menší jamky nástroji k tomu nevhodnými. Winston Churchill

Nový indoor Golf Dejvice 2010 – 2011
Nastal čas…mlácení do zdi!
Každý rok se to opakuje. Příchod zimy a s ním rozhodnutí co s golfem. Komu to dovolí finance a rodina, vyrazí si zahrát někam do teplých krajin. Komu nedovolí nikdo nic, snaží se hrát venku do té doby, než ho vyžene maršál, sníh nebo mu zmrzne tělo v nápřahu. Rozumné řešení je pravidelně návštěvovat indoor, ale… někdo to mlácení do zdi nesnáší. Zazimuje bag a hotovo. Patřím k těm, kdo se právě přes zimu snaží něco natrénovat, zlepšit a už od října vyhlížim možnosti kam vyrazit. Přes internetový vyhledávač jsem zjistil, že většina velkých a dobrých indoorů v republice už funguje. Co něco nového? Vybafla na mě stránka www.golfdejvice.cz. Nový driving na Praze 6? Na stránkách to vypadá dobře a mají tam i pravý bunker! Otevírali začátkem listopadu a já se rozhodl, že vyrazím na průzkum.
DSC_0029.jpg
DSC_0031.jpg
Neděle 14.11. – venku je slunečno a 19 nad nulou. Lepší den na návštěvu indooru jsem si vybrat nemohl. Parkování – pohoda. Na recepci jsem nahlásil, že hodinka stačí a rád bych si vyzkoušel místní novinku – elektronický driving /mají jich rovnou 12 kusů./
DSC_0001.jpg
Slečna se nabídla, že mi vyvětlí jeho ovládání. Minuli jsem bar a velkou restauraci, 3 FSG simulátory a rovný putting. Vcházíme do velké haly a já hned zjišťuji, že tady se vyřádím. Přestávám pozorovat slečnu a nechávám se unést logickým uspořádáním celého prostoru. Nalevo zvlněný dlouhý putting s možností chipování, drivingy na odpaly a nakonec bunker. Je fakt úžasný a na trénink v pohodě.
DSC_0035.jpg
DSC_0027.jpg
DSC_0037.jpg
DSC_0016.jpg
Celá pravá strana je vyhrazená pro elektronické drivingy GC2.
DSC_0021.jpg
Malá krabička s kamerkou a monitor. A jéje, tak to bude zase nějaké šidítko. Slečna začala s instruktáží a já hned pochopil, že mýlit se je lidské. Ovládání je přehledné, srozumitelné a hezky česky. Možnosti tréninku všech způsobů úderů včetně přehledné analýzy každé rány, nastavíte si obtížnosti terénu, počasí…Po pár minutách jsem v obraze a začínám. Odpaluji z týčka i bez. Každá rána je hned vykreslená na monitoru, ukáže všechny chyby a já i bez trenéra vidím ty blbosti, které je člověk schopen při jedné ráně navršit na sebe. Další a další odpaly se zlepšují, prodlužijí…je to fakt dobré. Měním hole, zkouším tu mašinku oblbnout – nic. Dá se v klidu hrát i 9 nebo 18 jamek. S kámošem vedle na drivingu se propojíte monitory a jdete hřiště, jako turnaj nebo hrajete na jednom „stroji“ a střídáte se… Je to prostě bomba. Hodina utekla tak rychle, že na skvělý bunker už není čas, ale nevadí. Mám na to celou zimu stejně, jako Vy.
Tak, hezkou hru! Váš Peggybag
P.S. Více info o novince elektronickém drivingu najdete na stránkách:
2 puttery do jednoho bagu?
Na někoho bude tato myšlenka působit lehce schizofreně, ale vyzkoušet se má vše.
Nike IC 20-10 a Odyssey Backstryke Marxman.
Nike

Nike

Odyssey

Odyssey

Oba puttery jsem pořídil během jednoho měsíce. Ne proto, že bych nevěděl co s penězi /každý stál okolo pěti tisíc/, ale v obou případech do byla láska na první pohled. Vyzkoušení v prodejně proběhlo v pohodě. Opravdový green však bude jiný a byl.
Nike IC 20-10
nike ic20-10.jpg
nike ic putter.jpg
Nike ic20-10a.jpg
Hned, jak jsem vzal putter do ruky bylo mi jasné, že mám v ruce zbraň. Těžká hlava hole přímo vyzývá do pořádné rány. Chyba. Putter nemá žádnou měkkou plošku na líci a jeho kovové tělo naopak narazí do míčku bez kompromisu. Neodpustí Vám nic, ale kontakt s míčkem je maximální a pro trénink citu přímo ideální. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykl na jeho chování, ale výsledek byl výborný. Zejména při dlouhých patech jsem zíral, jak krásně jezdí po greenu. Pokud Vám v některých situacích hlava dává pokyny pro spíše "ustrašené" patování, pomůže Vám. Putter je celý laděn do armádní zelené barvy a kdyby Ministerstvo obrany vypsalo nějakou golfovou tour věřte, že by jste byli hvězdou první velikosti.
Odyssey Backstryke Marxman
o3.jpg
o2 backstryke-marxman-putters.jpg
o1.gif.png
Náhoda tomu chtěla, že jsem byl v Golf shopu zrovna ve chvíli, kdy toto miminko vybalovali. Mrknul na mě a já byl ztracen. Zkoušel jsem ho v obchodě asi půl hodiny. Všechny možné úhly, vzdálenosti...nic nebylo problém. Díky té dlouhé bílé mířící ploše a tvaru celého putteru byly výsledky fakt dobré. Určitě jste si všimli zasazení celého shaftu až úplně dozadu. Koho tohle napadlo? Na internetu uvádějí, že tenhle styl frčel už v sedmdesátých letech a teď se k němu v lehké inovaci opět vrátili. Co mi však neušlo okamžité pozornosti je, že putter není ve spodní části rovný, ale do oblouku! Jak se tohle bude chovat na greenu? Je to zázrak. Když ho položíte nezůstane ve stabilní poloze, ale kývá se, jako starý Brůna. Právě to je věc, která Vám pomůže při různých nepřesnostech. Pokud jsem nevedl úder přesně kolmo a měl tendenci v nápřahu jít trochu za sebe, nebylo to na výsledné ráně téměř znát! Hrubé chyby Vám sice neodpustí, ale můžete si s ním dovolit více než s klasikou. Je to jen o tréninku. Díky němu jsem na posledních turnajích odstranil téměř všechny trojpaty a to je v celkovém výsledku fakt znát. Závěrem se můžete podívat na oficiální stránky výrobce no a já jdu patovat. Těším se s Vámi na další testy.
Peggybag
Hybrid PING G15 č.4
ping%20g15%20hybrid.jpg
Ping_G15_Hybrid_HL.jpg
Tak tohle je velký mazel. Poprvé jsem ho zaregistroval na jednom anglickém serveru. Ping u nás nemá moc demo dní a tak první testík proběhl až v golf shopu. Zkoušel jsem ho tak dlouho, že se na mě postupně chodila dívat celá směna prodejny. Ještě dnes cítím v zádech jejich pohledy, které jako by vyjadřovaly hlášku ze známého filmu: "Karlíku, už je tady zas, opakuji..." Po několika dotazech u pokladny kolik stojí, mě slečna dala slevu 15%. Zřejmě si včas uvědomila, že bych si mohl začít zkoušet jinou hůl. S dobrým pocitem jsem si buclíka odvezl domů a dvacet minut z jeho "tělíčka" loupal všechny kódové nálepky. Chtělo se mi plakat, ale myšlenka na první turnal, kde s ním smáznu všechny ostatní, byla silnější.
Ping_G15_Hybrid_iron_style.jpg
g15-hybrid-189x300.jpg
Několikrát byl na drivingu úžasný. Zejména když do něj moc neřežete ukáže svou sílu.
První turnaj.
Praha, Hostivař, 8.40., jamka č.1.
Start marshalovi neunikla má hůl: "To je pěkný hybrid. Také uvažuji o jeho koupi." Mé ego vyrostlo do obludných rozměrů. Srovnal jsem tělo, držení, hlavu a...kdybych v té chíli měl v ruce plácačku na mouchy za 30,- Kč - míček by letěl ještě o třicet metrů dále. Odpověď na otázku, proč si mám prohlížet tu hezkou hůl od začátku až do konce mého švihu už byla zbytečná. Míček na dámském odpališti se mi chechtal přímo do tváře.
Zbývalo mi už necelých 260 metrů k jamce. Miček ležel hezky a já svou novou hůl nechtěl dát z ruky. Druhá rána byla taková, jaká má být /tedy alespoň v mém případě/ 180 metrů a ještě zhruba 30 doběh. V tom je síla hybridů od želez. Má zkušenost je taková, že s hybridem č.5 nedám až tak delší ránu oproti železu, ale doběh míčku je většinou nesrovnatelný. Celý testík zkrátím. Hůl je fakt dobrá. Možná je to i v hlavě, kdy mi připomíná spíše železo. Na rozdíl od ostatních, které mají tvar sploštělých baculek, vnímám pouze tu ocelovou část. Zkoušel jsem s ním úspěšně i patování ze semirafu. Je to jen otázka citu a tréninku.
Pokud máte chuť - vyzkoušejte si ho. Stojí za to.
Váš Hybridmaster
Demo Day Ping 2010
ping-k15-1.jpg
Na několika hřištích u nás se v polovině srpna konaly demo dny Ping. Celý seriál jsme zastihli na golfovém hřišti Albatross. Běžel celý den až do večera a nebyl problém s nějakou čekací dobou na určité modely. Nás zajímala hlavně nová série K, která se u nás bude prodávat již od září. Driver K-15 má fakt velkou hlavu. Opticky vypadá, že snad není možné, aby se vešel do schválené normy. Co švih to dobrá rána. Možná to byla náhoda, ale o jeho koupi vážné uvažujeme a dáme vědět.
Železa jsou pocitově velmi příjemná do ruky stejně jako verze G nebo I, která se už nějaký čas prodávají. Kterému modelu dáte přednost je spíš na Vás. Osobně bychom doporučili počkat na začátek zářijového prodeje "káček." Pak si v shopu vyzkoušet G, I i K a uvidíte sami.
Peggybag + Freefee
ping-k15 all.jpg
A něco ná závěr demo dne - kovaná železa.
To je opravdová lahůdka.Pokud Vám budou sedět a máte v prasátku penízky - není co řešit.
ping kovany.jpg
Tato rubrika se nezabývá profesionálním testování. Spolu s kolegy /průměr hcp 20/ Vám nabízíme náš pohled na jednotlivé "kousky." Chceme zdůraznit, že za testování nebereme žádné peníze a v drtivé většině si hole kupujeme sami. Ani strejda Callaway nebo teta Mizuno nás prostě neovlivní. Na druhou stranu...pokud se Vám bude některá testovaná věc líbit, nekupte jí hned a bez rozmyslu. Definitvní rozhodnutí je vždy na Vás. Každá dobrá prodejna Vám nechá vše v klidu vyzkoušet.
www.golfart.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one