Email: golfart@email.cz
Mobil: +420602369106

Golf je hloupá hra, jejímž cílem je dopravit velmi malý míček do ještě menší jamky nástroji k tomu nevhodnými. Winston Churchill

Mizuno Bio Gear
biogear_mizuno01.jpg
mizuno-golf-biogear.png
Žhavá novinka, kterou prezentují některé golfové weby, zase takovou novinkou není. Kdo se zabývá atletikou nebo jen rekreačním běháním ví, že se materiál používá minimálně tři roky a dokonce již byl testován.
Bude to dobrý materiál, ale jak obstojí u golfistů? Chceme si v nejbližší době pořídit pár kousků a otestovat je přímo na některém "výživném" hřišti. Sledujte naše testy. V nejbližší době Vám dáme vědět, jak nás to ve vedrech nad třicet stupňů při dohrání osmnácté jamky hezky chladilo.
mizuno bio main-large.jpg
Mizuno Bio1.jpg
Nike Golf T-Shirt
Během léta se nám do rukou dostala 2 golfová trička z materiálu, kterému říkají Dri-Fit.
Na stránkách výrobce si najdete všechny technické parametry. Nás zajímalo, jak obstojí ve vedrech. Jasně, že se každý potí jinak a v jiném množství, ale my s Hybridmasterem patříme do kategorie, kterou bych elegantně nazval Extrém.
golf-polo-shirt.jpg
Polo white.jpg
Pro zkoušku jsme si vybrali hřiště Kotlina v Terezíně. Je to devítka, ale šla se dvakrát. V deset dopoledne už bylo 26 stupňů. Přes den byla předpověď na solidních 35. Zdá se, že lépe jsme si vybrat nemohli. Start v 11.00 nás o tom přesvědčil. Samozřejmě, že žádné triko Vám nezabrání v tom, aby Vám nebylo vedro. Nás hned během první devítky potěšilo, jak sebemenší závan větříku hezky profukoval trikem a lehce chladil naše rozpařené figury. Přes to, že Kotlina je rovinaté hřiště, závěr druhé devítky jsme lehce profuněli. Trička ne. I přes značnou devastaci /Hybrid měl dokonce tendenci si občas sedat na fervejích/ a zabíračce, kterou jsme oblečení dali, vydrželo až do konce v pohodě.
Na rozdíl od nás nebyla trička vůbec zmačkaná ani vytahaná. Jediný nedostatek byl u Hybridova modrého trika, kde se už před cílem začaly objevovat menší mapy, které připomínaly světadíly.
Já měl bílé a ok. Je to jen jediná drobnost, kterou jsme zaznamenali.
Celkově můžeme trička z tohoto materiálu jen doporučit. Před jeho zakoupením si však kousek raději vyzkoušejte. Někdo materiál tohoto typu nesnese a dá přednost bavlně. Tu v tomto materiálu nenajdete, ale poteší Vás v jiném směru.
Váš Peggybag
Polo black.jpg
Polo red.jpg
Tony Trevis
Zajímavý název a česká firma. V nejbližší době se chystáme otestovat na vlastní kůži některé jejich oblečení. Bliží se chladnější a deštivé dny a proto vybereme rovnou nějaký nepromokavý komplet Už se těšíme na hřiště za Vás.
Více najdete na:
ATE_4845%20M_m.jpg
Po dvou týdnech mě výhled na počasí donutil slibený nepromok od Tony Trevis objednat. Bunda nevypadá špatně, ale bez kalhot? Objednal jsem celý komplet. Do týdne dorazil a vypadá takto. P.S. Muž v kompletu nejsem já.
DSC_0137_m.jpg
Informace o materiálu jsou následující:
Voděodolnost 10 000 mm H2O
Prodyšnost 30 000 g/m2/24 hod
- materiál díky membráně (nano pora) a úpravě DWR je vysoce odolný proti dešti( voda se nevsakuje) - vysoká prodyšnost zaručující vysoký komfort Vašemu tělu - jedná se o nejlehčí a nejtenčí membránu na komerčním trhu, která umožňuje maximální svobodu při sportovních aktivitách
Bunda do nepříznivého počasí je navržena pro maximální pohodlí pohybu. Je velmi lehká a skladná, proto se lehce vejde do bagu.

Zní to hezky, že?
1.test - čtvrtek - meteo předpověď hlásila na celém území oblačno - přeháňky. Je čas vyrazit. Vybral jsem si devítku v Hostivaři /Praha./ Už při oblékání byl celý komplet fakt lehký, příjemný a při zkoušce pohyblivosti vůbec nic nevadilo...to zrcadlo nechám opravit. I při vy vystupování z auta nebyl zmačkaný, dobře větral a co hlavně...po náznaku počátku "vlka," který mé starší nepromok kalhoty občas provází, ani památky. Golfové výsledky - zejména prvních dvou jamek nebudu komentovat. Co bych čekal, když místo soustředění na hru jsem pozoroval všechny kapsy, zipy a v kompletu se vrtěl, jako Tiger u rozvodu. Na čtvrté jamce konečně dorazil déšť. Lidé ve flajtu vybalovali bundy, deštníky, chránili bagy, mračili se...jen já měl chuť skotačit a zpívat známý hit - I´m singing in the rain...Nebyl to sice slejvák, ale urputný deštík trvající asi 15 minut. Pozoroval jsem kapky, které stékaly po bundě a čekal, kdy začnou studět. Nic. Na sedmé jamce znovu začalo pršet a situace vydržela až do konce devítky. Musím říct, že celý komplet obstál bez ztráty desítky. Dobře se v něm hýbe, dobře "dýchá" a je moc příjemný na tělo. S dobrým pocitem jsem odjížděl a doufal, že mám vystaráno s deštěm do příštího roku. Optimismus vydržel do neděle.
DSC_0139_m.jpg
G1013P01-1-1_m.jpg
G1013P01-1-2_m.jpg
2.test - neděle
Tento test jsem opravdu neměl v plánu, ale volali známí, že je turnaj v Molitorově...Nechtěl jsem je zklamat. Lilo celou sobotu, lilo v neděli ráno, lilo pořád! V místní klubovně bylo už na startovce 40 hráčů a hráček proškrtaných. Rozhodčí prohlásil, že kdo z přítomných /bylo nás deset včetně kamarádů/ by chtěl vyrazit - není problém. Jedné paní se udělalo nedobře. Začaly padat věty, že na počasí nezáleží je jen špatně oblečený golfista...když už jsme tady...jen srab by nešel...Za normálních okolností bych fakt jel domů, ale byli tu moji známí a nepromok od Tony Trevis.
Lilo jako z konve a foukal poslední typ větru, pak už je mini vichřice. Na odpališti první jamky můj deštník dvakrát připažil, rozevřel se nahoru - do strany a bylo hotovo. Bez deštníku vše dostalo "veselejší" rozměr a počasí se změnilo v meteo záchvat. Komplet se držel asi tři jamky. Pak podlehl běsnění živlů. Nebyla to sice úplná tragédie, ale na některých místech prostě promokl. To, že jsme došli jen devítku a s výrazy členů eskymácké expedice vpadli do vyhřáté klubovny, je asi jasné.
Celý test bych viděl následovně.
I když jsem na začátku úplně nechápal "vodní sloupec" a rozdíl mezi 10, 15 nebo 20 tisíc, teď už to vím. To co jsem testoval je fakt lehký, příjemný komplet, který Vás ochrání při normálních přeháňkách - průměrnému dešti. Na neděli jsem potřeboval prostě něco z 15 - 20 tisici /uvítal bych i 100 tisíc, ale to už je asi igelit./ Tony Trevis dělá také 15 - 20 tisíc, ale je to něco za něco. I u ostatních značek si všimnete, že jsou tvrdší, hůř se v ních hýbe, tak dobře nevětrají...
Ve chvíli, kdy píši tyto řádky už sedím doma v teple. Dal jsem si svařák a vypadá to, že nebude jeden. Přemýšlím o tom, že se někdy vyplatí číst informace od výrobce a kde koupím nový deštník. Ten můj je na hadry a padl za golfovou vlast na bojišti Molitorov.
Čest jeho památce!
Váš Peggybag
www.golfart.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one